لوگوی مؤسسه - 001

دوره‌های آموزشی آزاد مؤسسه‌ی پژوهشی حکمت و فلسفه‌ی ایران با سه هدف عمده برگزار می‌شود:
1. تکمیل آموزش‌های تخصصیِ دانشگاهی در زمینه‌ی فلسفه و عرضه‌ی مباحثی که به علل گوناگون در برنامه‌ی آموزشی فلسفه در دانشگاه‌ها چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرند
2. انتقال دانش فلسفی و مهارت‌های فکری و تحلیلی مرتبط با آن به مخاطبان غیردانشگاهی، به گونه‌ای که برای رشد فکری مخاطب و علاقه‌ی او به مطالعات بیشتر زمینه‌ای فراهم شود
3. ارتقای توانایی‌های فکری و مهارتی اعضای هیئت علمی مؤسسه و دیگر مراکز دانشگاهی کشور.
تلاش مؤسسه‌ی پگوهشی حکمت و فلسفه‌ی ایران بر آن است که برنامه‌ی دوره‌ها، انتخاب مدرسان و شیوه‌ی اطلاع‌رسانی و جذب مخاطب به گونه‌ای باشد که دستیابی به این سه هدف را تسهیل کند. در برگزاری این دوره‌ها، مؤسسه پذیرای مدرسانی با دیدگاه‌های فکری متفاوت است، تنوع موضوعات درسی را لحاظ می‌کند و تا جایی که ممکن است برای استفاده‌ی حداکثری از مدرسانِ غیردانشگاهیِ فلسفه و نیز مدرسان جوان و توانمند در کنار استفاده از مدرسان داخلی فضایی فراهم می‌کند. با توجه به اهداف مؤسسه از برگزاری دوره‌ها، می‌کوشیم کلاس‌های عمومی و تخصصی را به نحو مناسبی در برنامه‌ی آموزشی توزیع و اولویت‌بندی کنیم. این کلاس‌ها به صورت حضوری یا مجازی (آنلاین یا آفلاین) برگزار می‌شوند و تحت نظارت و ارزیابی پیوسته‌اند تا ضمن سنجش نیازهای مخاطبان، کیفیت بالای تدریس و انطباق آن با اهداف مؤسسه تأمین شود.

جهت ثبت نام دوره‌های آموزشی از لینک زیر اقدام نمایید.

https://lms.irip.ac.ir

دوره‌های آموزشی آزاد-نمیسال اول 1399-1400

رسانه جدید

به گزارش روابط عمومی موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، دوره‌های آزاد موسسه از 13 مهرماه 1399 از سر گرفته خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت آموزش موسسه در این کلاس‌ها ثبت نام کنند و برای شرکت در کلاس‌ها مهیا شوند.

این کلاس‌ها به دو صورت مجازی و مجازی-حضوری برگزار می‌شود. هر دوره شامل 16 جلسه می‌باشد. پرواضح است که به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی تنها تعداد محدودی از شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت حضوری ثبت‌نام کنند. برنامه دوره‌های آموزش آزاد بدین شرح است: 

روز

نام استاد

عنوان درس

ساعت

تاریخ شروع

توضیحات

یکشنبه

شهین اعوانی

تاریخ فلسفة غرب، قرن هفدهم

18 ـ 16

1399/07/13

ادامه از ترم­های از ترم­های قبلی- مجازی/حضوری

دوشنبه

غلامرضا اعوانی

شرح فصوص الحکمابن عربی

11 ـ9:30

1399/07/17

مجازی

سیدمصطفی محقق‌داماد

تفسیر قرآن در حکمت متعالیه

16 ـ 14

1399/07/21

مجازی

سه‌شنبه

محمد معصومی

رهیافتی تاریخی به نظریة تکامل در جهان اسلام

14-16

1399/07/29

مجازی

محمد جواد اسماعیلی

تاریخ فلسفه: دوره قرون وسطی

15-16

1399/07/22

مجازی

سیدمحمود یوسف‌ثانی

شرح اشارات و تنبیهات (الهیات)

18ـ 16

1399/07/22

ادامه از ترم‌های‌ قبل- مجازی/حضوری

چهارشنبه

ان­شاالله رحمتی

کربن­ شناسی

14-16

1399/07/23

مجازی

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به این آدرس مراجعه کنید. 

طبق مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی و آموزشی مؤسسه، دانش‌پژوهانی که در یک یا چند دوره از دوره‌های آموزشی آزاد مؤسسه در ترم تحصیلی گذشته (ترم دوم 99-1398) ثبت نام کرده‌اند و این دوره‌ها به علت تعطیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی تشکیل نشد می‌توانند به تعداد دوره‌های آموزشی ارائه شده در نیمسال تحصیلی فعلی (ترم اول سال تحصیلی 1400-1399) بدون پرداخت هزینه (مشروط به ارائه درخواست و لیست دوره‌های ثبت نام شده به ایمیل afshar@irip.ac.ir) ثبت نام کنند. برای استفاده از این امکان لازم ااست فایل درخواست را از انتهای صفحه دانلود نمایید و پساز تکمیل جهت بررسی به ایمیل  afshar@irip.ac.ir ارسال نمایید.

ضروری است دانش‌پژوهان گرامی در سایت آموزش‌های مجازی مؤسسه به آدرس lms.irip.ac.ir یک حساب کاربری ایجاد کنند سپس اقدام به ارسال ایمیل نمایند.

لازم به ذکر است با توجه به محدودیت‌های بوجود آمده و غیر قابل پیش‌بینی بودن شرایط آتی، در حال حاضر این امکان قابل انتقال به ترم‌های بعد نیست.